O mnie

Moja zawodowa historia zaczęła się 25 lat temu. Moje życie zawodowe obfitowało w zmiany, ciekawych ludzi i doświadczenia zarówno te trudne, jak i radosne. Niezależnie od zajmowanego stanowiska, branży, zawsze za każdym działaniem stał człowiek – człowiek ze swoją niezwykłą historią i emocjami. Nieuchronnie więc zmierzałam w tej zawodowej drodze, choć z początku bardzo biznesowej, do pracy terapeutycznej z człowiekiem w jego prawdzie, wrażliwości i chęci rozwoju. Moją misją stało się działanie do i ku pełni życia, by wszyscy mogli lżej.

Moje początkowe wieloletnie doświadczenie w biznesie jest znaczące dla mojej obecnej pracy. Pozwala mi czerpać z menadżerskich kompetencji i wiedzy na temat funkcjonowania człowieka, wyzwań i trudności w środowisku zawodowym. Pomaga mi także prowadzić własną firmę. Praca zawodowa człowieka przeplata się z prywatnym obszarem życia. Mogłam to obserwować na przestrzeni lat i coraz aktywniej uczestniczyć w procesach holistycznego wspierania rozwoju zarówno pojedynczych osób, jak i zespołów oraz całych organizacji. Można by powiedzieć, że jako numerologiczna 8-ka doświadczyłam w ten sposób równowagi pomiędzy materią a duchowością.

Moja droga, moja praca

Po zdobyciu menadżerskich szczytów, poczułam pragnienie zgłębiania wiedzy na temat rozwoju osobistego, duchowego oraz psychiki człowieka. Zdobywałam więc kolejne stopnie wiedzy, poszerzałam umiejętności. I tak zostałam trenerką biznesu, coachem na poziomie PCC (Professional Certified Coach), coachem grupowym i zespołowym, mediatorką ds. rodzinnych, cywilnych, gospodarczych, karnych i nieletnich, audytorką, mentorką, terapeutką ustawień systemowych rodzinnych i w biznesie, terapeutką racjonalnej terapii zachowań (RTZ).

Pracuję z klientami indywidualnymi, rodzinami, zespołami, grupami, a także z klientem korporacyjnym oraz z sektorem małych i średnich przedsiębiorstw. Jestem także adeptką 5 letniego akredytowanego całościowego kursu Psychoterapii Integracyjnej – systemowo ericksonowskiej włączając także nurt poznawczo behawioralny, psychodynamiczny i pozytywny – atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz akredytowanego przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Ponieważ wiele poruszanych podczas mojej pracy, a także podczas ustawień systemowych problemów związanych jest z przeżytymi traumatycznymi doświadczeniami, postanowiłam poszerzyć swoje kompetencje także w zakresie Psychotraumatologii praktycznej w podejściu psychodynamicznym i psychoanalitycznym.

By móc w pełni profesjonalnie i odpowiedzialnie towarzyszyć Ci w twoim procesie rozwoju, terapii czy transformacji, nieustannie dbam o poszerzanie swoich kompetencji. W tak ważnym obszarze jakim jest psychika ludzka nie wystarcza sama intuicja czy dar. Potrzebna jest także szeroka wiedza i doświadczenie. Regularnie więc podejmuję się kolejnych wyzwań, angażuje się w nowe ścieżki edukacyjne, uczestniczę w różnego rodzaju szkoleniach, kursach, warsztatach, wykładach i konferencjach, dbając o ciągłe poszerzanie swoich kompetencji w pracy z drugim Człowiekiem. Z ostatnich szkoleń mogę wymienić m.in.: Terapię Schematów, Interwencję kryzysową, Totalną Biologię, Mindfulness, Dotyk Motyla.

W procesie własnego rozwoju odbywałam i nadal odbywam terapię własną, grupową oraz superwizję, która jest wymogiem w pracy profesjonalnego terapeuty, a dla Ciebie stanowi gwarancję właściwego prowadzenia procesu rozwojowo – terapeutycznego. Moje trudne doświadczenia życiowe stanowią także istotny zasób i pozwalają mi być praktykiem, a nie teoretykiem. Pozwalają mi także w autentyczny i skuteczny sposób towarzyszyć swoim klientom na ich drodze do siebie i po siebie.

Wiem, jak zmienia się życie, gdy wychodzimy ze starych schematów. Wiem, co to trud, niedosyt, niepowodzenia, utrata kogoś bliskiego lub czegoś ważnego. Wiem co to znaczy zaczynać od zera lub nie mieć nic – a mimo to doświadczać cudów pełni i magii wszechświata. Dziś jestem gotowa towarzyszyć Tobie w tej podróży życia – dziś jestem gotowa być w Pełni z Tobą, w prawdzie i dodawać Ci Skrzydeł.

Prywatnie jestem żoną, mamą dwójki dzieci, panią dwóch psów i służącą dwóch kotów. Uwielbiam odpoczywać przy muzyce, pracować z obrazem i wizualizacją, rozmawiać z drzewami i wszechświatem, a także przekuwać te duchowe rozmowy i płynące pomysły na nowe narzędzia terapeutyczne.

Poza drogą poszukiwania idealnego rozwiązania „by ludzie mogli lżej” w wolnych chwilach maluję obrazy intencyjne, zaplatam makramy i organizuje liczne warsztaty rozwojowe. Korzystam ze swojego szerszego widzenia, czucia, słyszenia czy wiedzenia. Synergicznie wykorzystuje swoje kompetencje ze świata naukowego i menadżerskiego, jak i duchowego. Te światy pięknie się przenikają i harmonizują.

Z każdym następnym stopniem własnego wtajemniczenia jeszcze bardziej uwrażliwiałam się na to co w życiu najważniejsze. Całe życie podążałam drogą do wewnętrznej spójności, która wymagała jednak sporej odwagi i czasami zaryzykowania wszystkiego. Nieustannie jestem w procesie zmian. Nie ma jednak możliwości zawrócenia raz z obranej drogi we własnym rozwoju duchowym. Moja Dusza krzyczała tak mocno, że działając wbrew sobie czułam to wręcz fizycznie. I tak stając w tej prawdzie, w drodze do siebie i po siebie, dokonałam kolejnego ważnego wyboru w życiu…

… tak powstały Skrzydła Centrum Wysokich Wibracji. Skrzydła to zarówno idea, jak i miejsce pełne pasji i kreatywności, stworzone z pola serca i dla pełni życia. To przestrzeń zarówno w przestrzeni on-line, jak i fizycznej (pracownia w Katowicach), do pracy z sobą, pracy z traumą, poszukiwaniem spójności, własnej wewnętrznej siły, szczęśliwego JA, pełni życia oraz mocy sprawczej. Tutaj weźmiesz udział w podróży do siebie, w skrzydlatych sesjach terapeutycznych, warsztatach grupowych ustawień systemowych, twórczych spotkaniach, kręgach kobiet i unikatowych warsztatach rozwojowo – transformujących.

Jak pracuję

Pracuję holistycznie, korzystając z szerokiego wachlarza narzędzi i wiedzy. Fundamentalnym narzędziem w mojej pracy są ustawienia systemowe zarówno stacjonarne, jak i on-line, rodzinne i dla biznesu. Włączam także inne narzędzia i metody pracy, jak: praca z traumą, praca z wizualizacją, psychoterapia integralna systemowo – ericksonowska, Voice Dialoque, Internal Family System, Mindfullnes, techniki łagodnej bioenergetyki jak np. praca z ciałem masaż Dotyk Motyla, coaching w piaskownicy, praca z genogramem, drzewem rodowym. Dzielę się z Tobą chętnie bazą autorskich narzędzi, ćwiczeń, wizualizacji, medytacji.

W przestrzeni on-line prowadzę także bezpłatne spotkania na tematy ustawieniowe, rodowe, drogi do osobistej transformacji.

We współpracy ze mną możesz liczyć nie tylko na moje kompetencje i profesjonalne przygotowanie, ale także na moją otwartość, wrażliwość, życzliwość, szacunek, ciepło, zrozumienie, akceptację, uważność i wsparcie. Z ogromnym wzruszeniem towarzyszę ludziom przy zrzucaniu ich ciężarów emocjonalnych, mentalnych, które były z nimi latami i ograniczały pełnię życia.

„Siłą sprawczą przemian jest w terapii nie intelektualny wgląd, nie interpretacja, nie katharsis, lecz głęboki, autentyczny kontakt między dwojgiem ludzi. (…) Wiem, że stale doświadczam tych uczuć [miłości, współczucia – I.K.] przy pracy, i robię wszystko, co w mojej mocy, żeby pomóc pacjentom w wyzwoleniu ich własnej miłości i współczucia wobec innych. Gdybym dla jakiegoś pacjenta nie miał miłości i współczucia, to wątpliwe, bym mógł mu wiele pomóc.” Irvin D. Yalom, 2018

Bliższa mi jest koncepcja terapii krótkoterminowej niż prowadzenie wieloletnich procesów. Ważne jest dla mnie zamknięcie pomocy i wsparcia w rozsądnych i optymalnych ramach czasowych. Dążę do uwolnienia klienta od niesionego latami ciężaru oraz usamodzielnienia go, dobierając skuteczne metody temu służące.
Moje sesje trwają od godziny do 1,5 h. Pracuję z dużą uważnością i nie przerywam istotnych procesów w ramach umówionej sesji. Mam na względzie maksymalizację efektywności mojej pracy, oferowanego wsparcia. Możliwe jest to dzięki właściwemu zarządzaniu swoim czasem pracy i nie traktowania spotkań jak linii produkcyjnej. Pomiędzy kolejnymi sesjami w danym dniu zapewniam sobie dłuższe przerwy, zarówno dla komfortu klienta, jak i dla własnego bhp energetycznego. Masz pewność, że podczas sesji będę w 100% gotowa i skupiona na prowadzonym procesie i na Tobie.

Każde cierpienie, które jest w nadmiarze, każda blokada, którą odczuwasz, która nie pozwala Ci na radość z życia, na budowanie satysfakcjonujących relacji, na realizowanie się z satysfakcją w życiu zawodowym, osobistym czy rodzinnym, wymaga wsparcia i pomocy. Czasami kogoś z zewnątrz, kto doda Ci skrzydeł i wesprze na tym odcinku Twojej życiowej podróży. Nawet najlepsi profesjonaliści czerpią z takiej pomocy, bo samemu czasem trudno zobaczyć to co oczywiste, albo to co głęboko schowane. Perspektywa osoby z boku zawsze poszerza nasze widzenie.

Wierzę, że każdy z nas może odzyskać osobistą wolność i poczucie szczęścia, realizacji siebie w pełni pomimo zewnętrznych przeszkód i okoliczności. Każdy z nas może żyć własnym życiem, odzyskując swoją tożsamość i moc. Moc, która prowadzi do osobistej transformacji, zmienia rzeczywistość i uzdrawia – nie tylko nas, ale i nasze otoczenie, bliskich, a nawet całe rody. Nasza transformacja czyni ten świat lepszym.

Moje obrazy…

Dodatkowo w wieku 44 lat zaczęłam malować obrazy – obrazy intuicyjne, tworzone z pola serca, szeptu duszy, z płynącym do mnie przekazem. Obrazy, które także dodają Skrzydeł i niosą cię na spotkanie z Twoją duszą. Niektórzy mówią, że dają energię i uzdrawiają. To również dla mnie zaskakujące odkrycie.

“Jeśli chcesz coś dać światu, to świat zrobi wszystko, żeby to było możliwe. Jeśli okażesz uśmiech światu, świat uśmiechnie się do Ciebie”, cyt. Żaneta Geltz